Що таке брекети?
Брекети - це
Брекети — це скобки, які використовують для фіксації ортодонтичної дуги. Кожен брекет має заздалегідь закладені властивості, і ортодонт, враховуючи план лікування, обирає місце їх закріплення. Далі проводиться робота за допомогою заміни ортодонтичних дуг.

За методом кріплення вирівнювальні системи діляться на два види:

Лінгвальні та
вестибулярні.
Лінгвальні

(від англ. "Lingual"): внутрішнє кріплення брекета на тильну частину зубного ряду. Перевага цього методу полягає в тому, що вони практично непомітні в повсякденному житті, але мають складнішу механіку роботи і можуть викликати дискомфорт. Не підходять для складних випадків.
Вестибулярні

(від англ. "Vestibular"): передбачають фронтальне (зовнішнє) кріплення брекета на зубному ряді. За біомеханікою — це стандартний метод, який дає зрозумілий і прогнозований результат. Найчастіше використовується.
Брекет-системи діляться на:
Лігатурні системи: виглядають меншими за розміром, але мають резинки та лігатури. Вони можуть бути більш комфортними у використанні, але потребують ретельного догляду, і відвідувати ортодонта доведеться частіше. Під час таких візитів лікар змінює еластичні резинки, дугу та підкручує лігатури (якщо вони металеві).
Самолігуючі системи: легкі у догляді та до них простіше адаптуватися, оскільки тиск на зубний ряд менший. Відвідувати ортодонта потрібно лише для заміни дуги. Завдяки системі кріплення самолігуючі брекети можуть бути більш об'ємними за розміром і викликати невеликий дискомфорт у перший місяць лікування.
Які системи кращі?
.
Лігатурні системи мають менший розмір, але оснащені резинками та лігатурами. Вони можуть бути комфортнішими в користуванні, однак потребують ретельного догляду, тому відвідувати ортодонта доведеться частіше. Під час цих візитів лікар змінює еластичні резинки, дугу та коригує лігатури (якщо вони металеві).
Самолігуючі системи легкі у догляді та прості у використанні, оскільки тиск на зуби менший. Відвідувати ортодонта потрібно лише для заміни дуги. Через особливості кріплення самолігуючі брекети можуть бути більшими за розміром, що може викликати незначний дискомфорт протягом першого місяця лікування.

Не можна стверджувати, що одна система краща за іншу, оскільки це залежить від специфіки патології в кожному конкретному випадку, на основі якої і здійснюється вибір.
Елайнери — це
прозорі еластичні капи. Перед початком лікування проводиться діагностика та розрахунок в цифровому форматі, після чого виготовляються індивідуальні капи.
Правильна робота елайнерів безпосередньо залежить від параметрів, визначених до початку лікування, а також від спеціаліста, який моделює цей випадок.

Виготовлення макетів, що імітують етапи лікування, відбувається за допомогою 3D-друку, на основі яких створюються прозорі капи. Вони містять точки тиску на зубний ряд, які були заздалегідь закладені в розрахунках спеціалістом.

На відміну від брекетів, ці конструкції можна знімати перед прийомом їжі або чищенням зубів. Капа надає м’який тиск, що сприяє зміщенню зубного ряду. Кожні два тижні необхідно замінювати стару капу на нову, відповідно до нового положення зубів.

Не в усіх випадках можливо застосування цієї системи лікування, оскільки вона не підходить для складних випадків через особливості конструкції.

Послуги та вартість

_
12 000 грн
Брекет-система металічна лігатурна (1 щелепа)
16 000 грн
Брекет-система металічна самолігуюча (1 щелепа)
30 000 грн
Самолігуюча-брекет естетична Damon Clear (США) (1 щелепа)
5 000 грн
Елайнер (1 капа)
800 грн
Нагляд у лікаря-ортодонта (лігатури/ заміна дуги)
Посилання
на
Повний прайс
Питання/Відповідь
Made on
Tilda